Сполучені Штати невдовзі запровадять нові масштабні мита на фармацевтичні препарати іноземного виробництва.

Президент Дональд Трамп підтвердив, що з 1 жовтня 2025 року імпортні фірмові та запатентовані ліки оподатковуватимуться 100% митом, якщо їхні виробники не розмістять виробничі потужності в країні.

Пакет заходів також включає:

25% мита на важкі вантажівки,

50% податки на кухонні шафи та меблі для ванних кімнат,

30% тарифи на м'які меблі.

Популярні новини зараз

Навколо голови НБУ Андрія Пишного спалахнув скандал через можливу підробку диплома про вищу освіту

Цю помилку роблять у кожній квартирі: чому холодильник не можна ставити впритул до стіни

"Ліга сміху" та вся Україна тужить: не стало відомого українського гумориста. Все сталося у бою

"Дамська витівка": старовинний рецепт наливки з домашньої черешні

Показати ще

Ця заява викликала шок на світових ринках. Акції фармацевтичних компаній різко впали, а індекс MSCI All Country World Index демонстрував зниження четвертого дня поспіль. Очікується, що найбільші експортери ліків, включаючи Швейцарію, Сінгапур, Ірландію та Данію, найбільше постраждають від нової політики.

Bloomberg повідомляє, що кілька фармацевтичних гігантів, таких як Merck, AstraZeneca та Johnson & Johnson, вже прискорили інвестиції в американське виробництво, очікуючи більш суворих торгових заходів.

Нагадаємо, нові податки "доб'ють": все подорожчає ще більше – від палива та послуг до продуктів харчування

Раніше «hyser» повідомляв, який мед найкорисніший - обов'язково для здоров'я