Малина – одна з улюблених ягід для багатьох українців, тому вона має кожен другий на ділянці.

Але оскільки це чагарники, то буває таке, то вони розростаються і перетворюються на непрохідні джунглі. Як же не допустити цього? Ми вам з радістю розповімо усі секрети садівників.

Малина

Малина розмножується двома основними способами: кореневими нащадками та верхівковими відведеннями. Кореневі нащадки виникають із сплячих бруньок на коренях і можуть проростати на значній відстані від материнської рослини. Верхівкові відведення утворюються, коли верхівки пагонів торкаються землі і вкорінюються.

Регулярна обрізка

Одним із ключових методів контролю розростання малини вважається регулярна обрізка.

Навесні слід видаляти всі слабкі, пошкоджені та зайві пагони, залишаючи тільки найсильніші та найздоровіші.

Популярні новини зараз

Доплати до пенсії: які види соціальної допомоги отримають пенсіонери

Вся правда їм приходить уві сні: 5 знаків Зодіаку, які бачать пророчі сни

Несподіваний цінопад на ключові продукти: українцям дали шанс запастися на важку зиму

Готовий вивести війська з деяких територій: Reuters розповіли про поступки путіна

Показати ще

Восени необхідно вирізати отплодоносивші гілки вщент. Така практика не тільки обмежує розростання, а й покращує врожайність пагонів, що залишилися.

Використання кореневих бар'єрів

Установка кореневих бар'єрів є ефективним способом обмеження поширення малини. У землю по периметру малинника вкопується спеціальний матеріал (наприклад, шифер чи щільний пластик) на глибину близько 50-60 див. Бар'єр перешкоджає поширенню кореневих нащадків межі відведеної території.

Малинник, кадр з відео

Мульчування та прополка

Регулярне мульчування ґрунту навколо кущів малини допомагає придушити зростання бур'янів та молодих пагонів. Як мульчу можна використовувати солому, тирсу або спеціальну плівку, що мульчує. Важливо також своєчасно видаляти молоді пагони, що з'являються за межами малинника, викопуючи їх разом з коренем.

Формування ряду

Для зручності догляду та контролю поширення рекомендується висаджувати малину в ряд завширшки не більше 30-40 см. Така форма посадки полегшує обрізання, збирання врожаю та видалення зайвих пагонів. Усі рослини, які з'являються поза цієї смуги, слід негайно видаляти.

Малинник, кадр з відео

Правильне розташування малинника

При плануванні саду слід ретельно вибирати місце для посадки малини. Ідеальним варіантом вважається розміщення малинника у віддаленій частині ділянки, де його розростання не заважатиме іншим культурам. Можна також використовувати малину як живоплоту по периметру ділянки, контролюючи її зростання тільки з одного боку.

Читайте також:

Висаджуєте яблуні восени – не забудьте додати це до ями: секрети досвідчених садівників.

Все ще є чим зайнятися: місячний календар городника на 28 жовтня – 3 листопада.