Багато дачників перекопують город восени. Це зазвичай стає запорукою здорових рослин та зрошеного врожаю наступного року.

А чи потрібно перекопувати землю у теплиці? Давайте розбиратися в цьому разом.

Теплиця, город, кадр з відео

Осіннє перекопування ґрунту сприятливо впливає на його структуру. Земля, перекопана восени, насичується киснем, стає рихлішою і податливою. Природні процеси, що відбуваються взимку, сприяють покращенню якості ґрунту. Морози знищують шкідників та їхні личинки, що залишилися у землі після збирання врожаю.

Перед початком робіт слід очистити теплицю від рослинних решток. Видалення старих стебел, коренів та листя запобігає розвитку хвороб та появі шкідників. Внесення органічних добрив відбувається безпосередньо перед перекопуванням ґрунту.

Існує кілька методів обробітку землі. Глибока перекопування підходить для важких ґрунтів, її глибина становить 25-30 см. Поверхневе розпушування застосовується на легких ґрунтах, достатньо обробити верхній шар на глибину 15-20 см.

Популярні новини зараз

Доплати до пенсії: які види соціальної допомоги отримають пенсіонери

Вся правда їм приходить уві сні: 5 знаків Зодіаку, які бачать пророчі сни

Підгодуйте томати йодом і одразу отримайте 2 бонуси: навіщо це роблять досвідчені городники

Які рослини в жодному разі не можна обрізати восени: моліться, якщо ви це зробили

Показати ще

Теплиця, город, кадр з відео

Перекопування виконують за допомогою лопати чи садових вил. Ґрунт перевертають пластами, розбиваючи великі грудки. Важливо зберегти комковатую структуру землі, яка забезпечує кращу аерацію та вологовтримання.

Існують ситуації, коли від перекопування краще відмовитися. На піщаних ґрунтах достатньо поверхневого розпушування. При використанні технології природного землеробства глибоке обробіток грунту може порушити природні процеси.

Після того, як ви перекопали землю, бажано покрити її поверхню шаром мульчі. Це допоможе захистити ґрунт від замерзання, зберегти в ньому вологу та запобігти росту небажаних рослин. Як мульчуючий матеріал можна використовувати торф, тирсу або солому.

Читайте також:

І в листопаді треба попрацювати: робіть це зараз із малиною, щоб захистити врожай.

Правильна черговість для сівозміни: городникам розкрили секрет посадки культур на городі.