Починаючи з 1 жовтня нові правила реєстрації автомобілів у Німеччині торкнуться українських біженців, які перебувають у країні понад рік.
Ці правила вимагають реєстрації автомобіля, отримання німецьких номерних знаків та оплати дорожніх зборів. Метою нових заходів є покращення контролю за дорожнім рухом, але є побоювання щодо їхнього впливу на переміщених осіб.
За даними Aussiedlerbote, 30 вересня - останній день, коли транспортним засобам без німецьких номерів дозволено їздити дорогами.
Німецька федеральна влада наголошує, що попередній виняток, що дозволяє громадянам України керувати автомобілями без німецької реєстрації, був тимчасовим заходом. Тепер, щоб продовжити керування в Німеччині, українці мають пройти процес реєстрації, отримати німецькі номери та сплатити необхідні мита.
Для зручності Міністерство транспорту спільно з державними органами розробило анкету, де викладено кроки для реєстрації. Для цього власники авто мають надати посвідчення особи з їх ім'ям латиницею, українські документи на автомобіль та страховий поліс, що діє. Усі документи мають бути у паперовому вигляді, оскільки електронні версії не приймаються.
Відключення світла будуть довше: Укренерго терміново вводить жорсткі графіки – вже з сьогодні
Це буде ваша найздоровіша розсада: як правильно використовувати екстремальний спосіб з окропом
Світла не буде довго: ДТЕК і Укренерго вводять екстрені відключення - графіки не працюють
Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."
Крім реєстрації, автомобілі потребують схвалення митних органів. Однак ті, хто вирішив проживати в Європейському Союзі, можуть бути звільнені від мит, якщо їхній транспортний засіб класифікується як «майно іммігранта» (Übersiedlungsgut).
Раніше автомобілі з українськими номерами могли залишатися незареєстрованими, якщо вони були застраховані та вважалися безпечними. Однак, ці нові правила спрямовані на встановлення кращого контролю над ситуацією на дорогах.
Залишається одна проблема: немає точних даних про те, скільки машин, зареєстрованих в Україні, наразі перебуває на дорогах Німеччини. Без належної реєстрації ці транспортні засоби складніше контролювати, що викликає побоювання щодо безпеки дорожнього руху.
Читайте також:
Українцям у Польщі приготуватимуться: конфіскуватимуть авто та штрафуватимуть
Готуємося до шаленого зростання цін на пальне: як їздити на авто, щоб не розоритися
Ціни на автогаз в Україні стануть непідйомними: від цієї суми очі з обрит полізуть