Національний банк України (НБУ) оголосив про плани перейменувати монету «копійка» на «шаг» у рамках зусиль щодо відновлення історичної справедливості та відповідності національним традиціям.

За словами голови НБУ Андрія Пишного, ця зміна спрямована на усунення слідів імперського впливу, які все ще зберігаються у повсякденних аспектах життя, таких як назви валют.

Пишний наголосив, що термін «копійка» бере свій початок у грошових системах, створених у Московії у XV столітті, і не має історичного зв'язку з українською культурою. У заяві НБУ на платформі Telegram наголошується на важливості відходу від символів, пов'язаних з колоніальною та імперською спадщиною.

Щоб ініціювати цю зміну, НБУ подав офіційне звернення до Руслана Стефанчука, речника Верховної Ради, із закликом внести до парламенту законопроект про перейменування монет дрібного номіналу.

Монети

«Дерусифікацію та декомунізацію в монетарній сфері ми вважаємо обов'язковою умовою для утвердження української грошової одиниці як невід'ємного атрибута суверенної держави та сучасної української нації. Адже національна валюта, як і державні символи України: Державний Герб України, Державний Гімн України, Державний Прапор України, є маркером державної унікальності та самобутності, який репрезентує нашу країну», - заявили у Нацбанку.

Популярні новини зараз

Відключення світла завтра, 22 листопада: Укренерго озвучив графіки – заряджайте павербанки та ліхтарики

Відключення світла будуть довше: Укренерго терміново вводить жорсткі графіки – вже з сьогодні

Доплати до пенсії: які види соціальної допомоги отримають пенсіонери

Полуницю не потрібно вкривати чим завгодно: секрети, які допоможуть відлякати гризунів узимку

Показати ще

Слово "шаг" має значну історичну цінність в Україні. Воно було частиною валютної системи в епоху Гетьманщини та пізніше фігурувало у грошовому обігу як Української Народної Республіки.

Історики та лінгвісти вважають, що повернення цього терміну не лише відновить історичну точність, а й сприятиме символічному видаленню колоніальних залишків із української грошової системи.

Читайте також:

Ощадбанк виділяє українцям гроші на продукти: яку суму та як "урвати"

Вперше за 20 років: Нацбанк увів в обіг нові гривні - який номінал і як вони виглядають

Ощадбанк заявив про важливі зміни - стосується банківських карток