У зв'язку з тим, що остаточне похолодання не за горами для водіїв цей час знаменує необхідність переходу на зимові шини. Цікаво, що на відміну від багатьох європейських країн, українське законодавство не зобов'язує використовувати зимові шини, залишаючи водіям можливість діяти відповідально.
Важливо вчасно змінювати шини, щоб не бути зненацька застигнутими раптовими заморозками, оскільки їзда на невідповідних шинах збільшує ризик аварій з непередбачуваним результатом.
Поширена помилка полягає в тому, що зимові шини потрібні тільки для снігу, льоду або мінусових температур. Однак ключ криється в різних гумових сумішах, які використовуються для літніх та зимових шин.
Коли температура опускається нижче +7 °C, літні шини починають твердіти, що знижує зчеплення і майже вдвічі збільшує гальмівний шлях.
Тому перехід на зимову гуму рекомендується, коли денна температура стабільно опускається приблизно до 5–6 °C протягом кількох днів, оскільки нічні температури, швидше за все, опускаються нижче за нуль. Цей запобіжний захід забезпечує кращий контроль і безпеку на дорогах в холодні місяці.
Світла не буде довго: ДТЕК і Укренерго вводять екстрені відключення - графіки не працюють
"Мімоза" на столі більше не з'явиться: рецепт салату "Маркіза", який давно замінив радянську класику
Відключення електроенергії скасували, але не скрізь: хто буде при світлі
Яйця, гречка, хліб, а тепер і молочка: ціни у супермаркетах продовжують підніматися
Читайте також:
Водіїв масово штрафую та навіть позбавляють авто: за що жорстко карають
Тепер керувати авто зможе далеко не кожен: встановили обмеження
Вікна авто більше потіти не будуть: революційний лайфхак, як позбутися конденсату