Полуниця - досить вибаглива ягода, яку легко вирощувати, але для великих і смачних ягід іноді потрібно добре постаратися.

А саме, осіння підгодівля закладе правильний "фундамент" перед зимівлею для того, щоб урожай був дуже якісним у наступному сезоні.

Полуниця, город, зображення з вільних джерел

Осіннє підживлення допомагає покращити кореневу систему, підвищити імунітет рослин та створити запас необхідних поживних речовин. У цей час важливо зосередитися на добривах, які багаті на фосфор і калій для зміцнення коренів і підвищення стресостійкості.

Компост – натуральне джерело поживних речовин ідеально підходить для осіннього підживлення полуниці. Помістіть шар компосту завтовшки близько 5 см між рядами рослин або безпосередньо під кущики. Компост покращує структуру ґрунту та забезпечує повільне вивільнення поживних речовин.

Гній, що перепрів, збагачує грунт азотом, фосфором, калієм і мікроелементами. Застосовувати його слід з обережністю, уникаючи потрапляння на листя та стебла, щоб не викликати опіки. Достатньо розкласти гній навколо рослин і злегка розпушити землю.

Популярні новини зараз

Це буде ваша найздоровіша розсада: як правильно використовувати екстремальний спосіб з окропом

Полуницю не потрібно вкривати чим завгодно: секрети, які допоможуть відлякати гризунів узимку

Яйця, гречка, хліб, а тепер і молочка: ціни у супермаркетах продовжують підніматися

Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."

Показати ще

Добриво замість гною, фото: youtube.com

Деревна зола - це багате джерело калію та вапна, яке зміцнює клітинні стінки рослин та підвищує їх стійкість до хвороб.

Посипте близько 100 г золи на квадратний метр грядки і акуратно розподіліть за допомогою граблів.

Застосування золи на городі, фото: youtube.com

Восени можна використовувати і мінеральні комплекси, але з умовою, що їхній склад буде придатним для цього сезону.

Зверніть увагу на добрива, де немає азоту. Вони допомагають покращити кореневу систему та сприяють закладанню квіткових бруньок. Одним із прикладів може бути суперфосфат, який слід вносити з розрахунку 40-60 г на квадратний метр.

Сульфат калію – це добрива корисне підвищення зимостійкості рослин. Його можна використовувати як самостійний засіб або у складі комплексних осінніх добрив.

Посадка сидератів на полуничній грядці восени може значно збагатити ґрунт. Підійдуть рослини із сімейства бобових, такі як горох, віка або люпин.

Город, зображення з вільних джерел

Зелень, закріплена в ґрунт перед заморозками, стане чудовим природним добривом, покращуючи структуру та родючість ґрунту.

Не варто перевищувати дозування добрив, вказаних на упаковці або рекомендованих агрономами. Надлишок поживних речовин може негативно позначитися на рослинах.

Вносити добрива краще у похмуру, але не дощову погоду. Це сприяє рівномірному розподілу речовини по ґрунту та запобігає вимиванню їх із кореневої зони.

Перед підживленням варто видалити бур'яни та пропушити ґрунт. Добриво рівномірно розподіляється територією між рослинами і акуратно зашпаровується в землю.

Читайте також:

Які рослини в жодному разі не можна обрізати восени: моліться, якщо ви це зробили.

Замочіть озиму цибулю перед посадкою: що краще використовувати для цього.