Залишилися лічені дні до настання хоодів, а значить у вас ще є час зробити останні штрихи на вашій ділянці.

Наприклад, зараз чудовий час для внесення добрив для полуниці. Чого ж потребує ягода особливо сильно, що допоможе їй дати хороший урожай у майбутньому?

Полуниця, город, зображення з вільних джерел

Органічні добрива

Компост - ідеальне органічне добриво для полуниці. Він збагачує ґрунт поживними речовинами та покращує його структуру. Щоб внести компост, рівномірно розподіліть його поверхнею грядки шаром 2–3 див, не засинаючи серця рослин.

Перегній також відноситься до ефективних органічних добрив. Його вносять із розрахунку 4-5 кг на квадратний метр. Перегній не тільки живить рослини, а й сприяє розвитку корисних мікроорганізмів у ґрунті. Гній служить чудовим джерелом азоту та інших елементів. Однак використовувати його потрібно обережно, щоб не обпалити коріння.

Перед внесенням гній слід розбавити водою у пропорції 1:10 і полити цим розчином ґрунт навколо рослин.

Популярні новини зараз

Відключення електроенергії скасували, але не скрізь: хто буде при світлі

Графіки відключення електроенергії 21 листопада: Укренерго назвав години без світла

Яйця, гречка, хліб, а тепер і молочка: ціни у супермаркетах продовжують підніматися

Маша Єфросиніна нарешті показала радість зустрічі з воїном ЗСУ: "Як сильно мені зараз потрібний"

Показати ще

Полуниця, зображення з вільних джерел

Мінеральні добрива

Фосфорні та калійні добрива вважаються найважливішими для осіннього підживлення полуниці. Вони сприяють розвитку кореневої системи та роблять рослини більш стійкими до низьких температур. Суперфосфат і сульфат калію можна вносити в сухому вигляді, рівномірно розсипаючи поверхнею ґрунту з розрахунку 20–30 г на квадратний метр.

Комплексні мінеральні добрива, спеціально розроблені для осіннього підживлення ягідних культур, також підходять для полуниці. Вони містять збалансований набір поживних речовин, необхідних рослинам у період. При їх використанні важливо суворо дотримуватися інструкцій на упаковці.

Золу вважають чудовим джерелом калію та мікроелементів. Її можна вносити у сухому вигляді, рівномірно розподіляючи по поверхні грядки з розрахунку 100-150 г на квадратний метр.

Добриво, попіл, город, кадр з відео

Терміни та способи внесення добрив

Оптимальним часом для осіннього підживлення полуниці вважається період після збирання останнього врожаю та до початку стійких заморозків. Сухі добрива рівномірно розподіляють по поверхні ґрунту, намагаючись не засипати листя та стебла рослин. Після внесення добрив рекомендується замульчувати грядки шаром органічного матеріалу, наприклад соломою або опалим листям.

Рідкі підживлення вносять шляхом поливу під корінь. Для цього добрива розводять у воді згідно з інструкцією та поливають рослини з розрахунку 1-2 літри розчину на кожен кущ.

Полуниця, зображення з вільних джерел

Особливості підживлення різних сортів

Ремонтантні сорти полуниці потребують більш інтенсивного підживлення, оскільки вони продовжують плодоносити до пізньої осені. Для них рекомендується збільшити дозу калійних добрив, які допомагають рослинам краще підготуватися до зими.

Молоді посадки полуниці першого року вимагають помірнішого підживлення. Їх досить легкого мульчування компостом чи перегноєм без внесення додаткових мінеральних добрив.

Старі плантації, яким понад три роки, потребують посиленого підживлення для підтримки плодоношення. Для них рекомендується комплексний підхід із використанням як органічних, так і мінеральних добрив.

Читайте також:

І в листопаді треба попрацювати: робіть це зараз із малиною, щоб захистити врожай.

Правильна черговість для сівозміни: городникам розкрили секрет посадки культур на городі.