Усі городні роботи добігають кінця (або вже підійшли), а це означає, що зовсім соро дачники можуть відпочивати.

Але, якщо у вас є теплиця, то про неї теж варто подбати. Про перекопування землі у теплицях ми розповідали раніше, а зараз поділимося з вами інформацією щодо того, чим можна обробити її від шкідників на зиму.

Теплиця, город, кадр з відео

Перед початком обробки потрібно ретельне очищення теплиці. Рослинні залишки видаляються повністю, включаючи опале листя і дрібні частини стебел. Внутрішні поверхні очищаються від пилу та забруднень вологою тканиною або щіткою.

Хімічні засоби обробки

Мідний купорос вважається класичним засобом для обробки теплиць. Розчин готується з розрахунку 100 г речовини на 10 літрів води. Обробка проводиться за допомогою розпилювача, особлива увага приділяється стикам та кутам конструкції.

Біологічні препарати

Біологічні засоби є безпечною альтернативою хімічним препаратам. Фітоспорин допомагає боротися із грибковими захворюваннями. Триходермін захищає від патогенних мікроорганізмів. Препарати наносяться відповідно до інструкції виробника.

Популярні новини зараз

Це буде ваша найздоровіша розсада: як правильно використовувати екстремальний спосіб з окропом

Доплати до пенсії: які види соціальної допомоги отримають пенсіонери

Олексій "Позитив" Завгородній вперше зізнався, як освідчився Сахневич: обидвоє були в шлюбі

Підгодуйте томати йодом і одразу отримайте 2 бонуси: навіщо це роблять досвідчені городники

Показати ще

Народні методи обробки

Розчин вапна служить традиційним способом дезінфекції. Побілка захищає теплицю від грибка і надає конструкції акуратного вигляду. Гірчичний порошок, розведений у воді, відлякує шкідників та знезаражує поверхні.

Теплиця, город, кадр з відео

Обкурювання сіркою

Метод обкурювання сірчаними шашками визнано одним із найефективніших. Сірка знищує суперечки грибків, шкідників та їх личинки. Процедура проводиться у безвітряну погоду при закритих вікнах та дверях теплиці.

Обробіток ґрунту всередині теплиці

Грунт потребує особливої ​​уваги під час підготовки до зими. Марганцівка, розведена у воді до темно-рожевого кольору, є відмінним дезінфікуючим засобом. Розчин вноситься за допомогою лійки, витрата становить 5 літрів на квадратний метр.

Профілактика появи гризунів

Миші та щури часто вибирають теплиці як місце для зимівлі. Розкладання ароматичних трав (полині, пижми) відлякує гризунів. По периметру теплиці можна встановити ультразвукові відлякувачі.

Грызуны

Обробка конструкції

Каркас теплиці потребує ретельної дезінфекції. Металеві частини обробляються розчином мідного купоросу. Дерев'яні елементи покриваються антисептичним складом для захисту від гниття та плісняви.

Важливі нюанси обробки

Температура повітря при обробці повинна бути вищою за нуль градусів. Роботи проводяться в суху погоду для кращого всмоктування препаратів. Процедури повторюються через тиждень задля досягнення максимального ефекту.

Сезонність проведення робіт

Оптимальний час для обробки теплиці настає після повного збирання врожаю та очищення конструкції. Зазвичай роботи проводяться наприкінці вересня чи на початку жовтня, коли температура повітря залишається плюсовою.

Теплиця, город, кадр з відео

Читайте також:

Чи потрібно перекопувати город у теплицях восени і як правильно це робити у листопаді.

Ґрунт у теплицях теж потрібно відновлювати: 3 способи зробити це.