Володимир Зеленський 6 листопада підписав закон, згідно з яким загальну мобілізацію (як і військовий стан) подано до 7 лютого 2025 року.
Відповідно, видачі повісток тривають і ви можете отримати її навіть удома, коли ТЦК постукатиме у ваші двері. Але тут питання, чи можна не відчинити їм двері? Про це розповіла адвокат Анастасія Григор'єва у коментарі Новини.LIVE .
"Якщо військовозобов'язаний відчинив двері працівникам ТЦК та СП — щоб зайти до квартири військовозобов'язаного, працівники ТЦК мають показати відповідні документи та службове посвідчення. Громадянин має право перевірити ці документи" , - пояснила адвокат.
Вона додала, що у житло працівники ТЦК заходять із попередньої згоди або за попередження власника житла. У будь-якому разі, якщо військовозобов'язаний відчинив двері, але відмовився підписати чи отримати повістку, то понесе за це відповідальність.
Романтичні американські гіркії у квітні-2025: Венера, кармічні сюрпризи та ілюзії для знаків Зодіаку
Подарунки, сварки та талант Полякової: як Оля витрачає гроші чоловіка і чому вони мало не розлучилися
Шоколадно-банановий рай: рецепт простого кексу, від якого неможливо відірватися
Ведучий "Говорить вся країна" Олексій Суханов невиліковно хворий: "Все, кранти"
Крім того, відмова від порядку денного в цьому випадку не звільнятиме від зобов'язань, які можуть бути в ньому визначені.
"Але якщо військовозобов'язаний не впускає працівників ТЦК та СП у своє житло, то силою увійти до квартири немає права ніхто (крім випадків визначених законодавством). Право власності непорушне та захищається Конституцією України та законами України", - додала адвокат.
Якщо працівники ТЦК та СП зайшли без дозволу до вашого будинку — це вважається перевищенням влади та службових повноважень, за що передбачено кримінальну відповідальність.
Читайте також:
Облави ТЦК посиляться: скільки українців потрібно щороку мобілізувати.
Мобілізація та повістки за кордоном: що чекають на ТЦК.