Будь-яка банківська картка може бути заблокована або навіть поглинута банкоматом, якщо ви не обережні. Щоб запобігти таким невдачам, важливо знати поширені помилки та способи їх уникнення при знятті готівки.
Помилки з PIN-кодом
Однією з основних причин блокування картки є багаторазове введення неправильного PIN-коду. Експерт із фінансової безпеки Кирило Лавринович пояснює, що якщо ви введете неправильний PIN-код три рази, банкомат заблокує вашу картку.
Три неправильні спроби = картка заблокована: багато банків тимчасово блокують вашу картку на строк до 24 годин, перш ніж ви зможете знову нею скористатися.
Правила, специфічні для банку: деякі установи вимагають, щоб ви відвідали відділення та підтвердили свою особу, щоб розблокувати картку.
У найгіршому випадку банкомат може забрати вашу картку. Якщо це станеться, негайно зв'яжіться з відділенням банку, але майте на увазі, що деякі банки можуть відмовитись повертати взяті картки, особливо якщо вони належать іншому банку. У цьому випадку вам потрібно буде подати заяву на заміну картки.
Навіщо досвідчені садівники розвішують пакунки з водою на дерева? Дізнайтеся про їх секрет
Поморозилися, а тепер готуйтеся пітніти: в Україну скоро увірветься потепління до +15, прогноз погоди
Як зібрати рекордний урожай огірків з одного куща: секрети, про які мовчать дачники
Термінові зміни в оплаті комунальних послуг: що треба знати українцям
Так, перед використанням банкомату обов'язково запам'ятайте свій PIN-код. Якщо ви його записали, не тримайте його поруч із карткою.
Несправності банкомату
Технічні неполадки з банкоматом або пошкодження вашої картки також можуть спричинити проблеми. Наприклад, розмагнічена карта може бути відхилена.
Якщо у вас виникли проблеми з банкоматом, повідомте про проблему до свого банку. У більшості випадків вони безкоштовно замінять пошкоджену картку.
Взяття чужої карти
Іноді банкомат може виплюнути чужу картку, якщо її попередній користувач забув. Якщо її забрати, це може спричинити серйозні наслідки, оскільки вас можуть звинуватити в шахрайстві.
Краще дочекайтеся, поки банкомат витягне картку, або зв'яжіться з банком, щоб повідомити про це.
Уникнення шахрайства та ризикованих ситуацій
Ніколи не допомагайте незнайомцям, знімаючи гроші у банкоматі від їхнього імені. Це може бути частиною шахрайства, і ви можете бути притягнуті до відповідальності, якщо це буде розслідувано.
Як захистити себе?
Завжди двічі перевіряйте, чи ви ввели правильний PIN-код.
Якщо ви двічі ввели неправильний PIN-код, зупиніться та скасуйте транзакцію.
Не беріть картки, які вам не належать, та не допомагайте незнайомцям із транзакціями.
Негайно повідомляйте банк про будь-які несправності або проблеми з вашою картою.
Будучи пильні та дотримуючись цих рекомендацій, ви можете знизити ризик блокування вашої картки або виникнення інших проблем, пов'язаних із банкоматом.
Раніше «hyser» повідомляв, "Ощадбанк" закрутив гайки: тепер гроші з картки просто так не зняти - за зарплату потрібно заплатити
Як повідомляв «hyser», ПриватБанк раптово змінює правила: зрізає ліміти та блокує карти