Весна тільки вступає у свої права, а у садівників вже з'являється бажання засіяти грядки свіжими овочами. Одним із перших у цьому списку традиційно виявляється редиска — хрусткий символ нового сезону.
Однак не завжди посадки радують результатом: замість соковитих коренеплодів можуть вирости лише рясна бадилля або грубі, несмачні коріння. Давайте розберемося, у чому причина невдач та як їх уникнути.
Час посадки має значення
Редиска – культура короткого світлового дня. Якщо посіяти її надто пізно, коли день триває понад 12 годин, рослина почне цвісти, а повноцінний коренеплід не сформується. Оптимальний час для посадки – коли ґрунт прогріється хоча б до +5°С. Навіть якщо ночами ще трапляються заморозки, насіння зійде, якщо накрити грядки агроволокном.
Грядки, добрива та правильний ґрунт
Редиску потрібна легка, пухка земля, яка забезпечить вільне зростання коренеплодів. Якщо ґрунт занадто щільний, додайте пісок чи торф. А ось свіжий гній використовувати не можна - він призведе до активного зростання бадилля на шкоду врожаю. Зате деревна зола буде дуже доречною: вона наситить рослини калієм і захистить їх від хрестоцвітої блішки.
Глибина посіву та схема посадки
Оптимальна глибина посіву - 1,5 см. Якщо заглибити насіння сильніше, паростки проб'ються насилу, а при надто поверхневому посіві коренеплід не розвинеться. Щоб уникнути зайвого проріджування, можна заздалегідь змішати насіння з піском - це допоможе розподілити їх рівномірніше. Дотримуйтесь відстані між майбутніми рослинами — близько 5 см, інакше вони заважатимуть один одному.
Бронь від мобілізації анулюють: хто потрапить під призов, ТЦК готують повістки
Компенсація за оплату комунальних послуг: українцям повернуть 1000 гривень із платіжок
Домашні котлетки з крабових паличок: хрумка ніжність із сюрпризом, рецепт
Як самому зробити ідеальний ґрунт для розсади: все геніальне – у дерні (і ще парочці інгредієнтів)
Вода – запорука соковитості
Редиска любить вологу, але не терпить пересихання. Нестача води робить коренеплоди гіркими та жорсткими. Найкращий спосіб поливу - вранці теплою водою (20-25 ° С), щоб грунт до ночі не переохолодився. Такий догляд дозволить редиску швидше наростити соковиті коренеплоди.
Коли збирати врожай?
Не чекайте, поки редис виросте до розмірів яблука. Як тільки коренеплід досягне величини вишні, його можна викопувати. Перерослі екземпляри втрачають соковитість і стають волокнистими.
Читайте також:
Що посадити на початку березня, щоб не прогаяти час: це має знати кожен городник.
Пластикові вилки на грядках: несподіваний лайфхак, який ви повинні використовувати.