Очікується, що масовий продаж картоплі призведе до тимчасового зниження цін, але, за словами Ігоря Шкурка, фермера та керівника сільськогосподарських підприємств із Сєднєва, ціни знову зростуть, а пік очікується у лютому 2025 року.
Є кілька факторів, які сприяють меншому врожаю картоплі цього року в порівнянні з минулим:
Непередбачувана погода вплинула на врожайність, внаслідок чого вирощується менше картоплі.
Також багато ферм стикаються з нестачею робочої сили, особливо в сільській місцевості, де менше чоловіків можуть працювати, що ще більше знижує продуктивність.
Вартість вирощування картоплі зросла, і багато домогосподарств не можуть дозволити собі адекватний захист від хвороб фунгіцидами. Великі сільськогосподарські підприємства впоралися із цим краще, але дрібні ферми зіштовхнулися із труднощами.
"Холостяк" Олександр "Терен" відмовився від відкриття бізнесу: образив киян, Троєщина не підійшла
Мама з Чернігова закрила дитину в камері схову магазину: поліція прокоментувала резонансне відео
Домашні нагетси за 12 хвилин: смачніше і корисніше, ніж у Макдональдсі, рецепт без зайвих витрат
Величезні штрафи за порожній бак в автомобілі: з водіїв можуть здирати від 3000 гривень
«Цього року і картоплі менше населення не могло зробити стільки фунгіцидних захистів від хвороб, як велике промислове підприємство. Чоловіків менше стало, у селі людей поменшало. Дуже дорого це вирощування картоплі виходить», - пояснює Ігор Шкурко.
У міру того, як спадає спекотна погода, на ринку спостерігатиметься приплив картоплі, що призведе до тимчасового зниження цін. Проте прогнозується, що до лютого 2025 року ціна суттєво зросте і може досягти 30 гривень за кілограм, перетворивши картоплю на той час на «делікатес».
Читайте також:
Тільки цього не вистачало: життєво важливі продукти стрімко дорожчають – як змінилися ціни
Як зберігати картоплю, щоб вона не проростала і пролежала до наступного літа